Uzun süreli, tutkulu bir ilişkiden sonra yaşanılan ayrılık aşık olana dayanılmaz acılar çektirir. Sanki kalbiniz hançerlenmiş, göğsünüzün üstünde ayılar boğuşuyormuş gibi hissedersiniz. İçine düştüğünüz o kederli durum sizi o kadar derinden etkiler ki bu durumu tersine çevirmek için debelenir durursunuz. Debelendikçe de bataklığa saplanmış gibi daha da derine batarsınız. Ve arkasından hiç yapmamanız gereken hatta birkaç yıl sonra pişman bile olacağınız türlü türlü hareketler sinsilesi başlar.

Dostlar öncelikle şunu belirteyim bu yazı da okuyacaklarınız sizi yarıyolda bırakan o şıllığı geri kazanmak için değil neler kaybettiğini görmesini sağlamak için hazırlandı. Daha önceden defalarca aşk acısı çekmiş ve bu durumdan sıyrılmış ortam abileriyle gerçekleştirilen sohpetler sonucunda çıkardığımız maddeleri uygulayıp en az hasarla bulunduğunuz kötü durumdan kurtulmanızı sağlamayı planlıyoruz.

1-Silin
Öncelikle seni istemeyen biri kendisi kaybeder adamım. Bu yüzden o kızı defterden silme vaktinin geldiğini anlamalısın. Ayrılığın veya terk edilmenin varlığı kabullenmelisin. Aşka dair bütün beklentive yeniden bir araya gelme planlarını yok etmelisin.
Sil ! Önce o nu kafandan at, sonra Fotoğrafları, Mesajları, e-posta adresindeki aşk dolu yazıları hepsini sil onu hatırlatacak her şeyi ortalıktan bir daha görmeyeceğin bir yerlere kaldır.

2- Aramayın

Belkide en önemli madde bu! Asla seni bırakan, senden vazgeçmiş bir insanı aramamalısın. Unutma sen erkeksin bu gün gururunu ayaklar altına alman demek yarın içinde bulunduğun durumdan sıyrıldığında kendini suçlamaktan başka hiçbir şeye yaramayacaktır.

Böyle durumlarda aborjin atasözünü hatırla: “Kadın gölge gibidir. kovalarsın kaçar, kaçarsın kovalar.

3-Alkolden Uzak Durun
Tamam sana temelli alkolü bırak demiyoruz ama en azından 2-3 aylığına ağzına alkol sürme. Alkolle birlikte içine attıkların gün yüzüne çıkar ve o sana hiç önermediğimiz ikinci maddeye başvurursun. Hatta daha da ileriye gidip kapısına bile dayanabilirsin. Bu yüzden Alkolden bir süreliğine uzak duruyoruz.

4- Slov Müziklerden Kaçının

Hani o ilişkiye ilk başladığında bütün şiirler sana yazılmış, bütün aşk şarkıları senin için bestelenmişti ya … İşte şimdi de bütün o melankolik, o acılı ve kederli hüzünlü şarkılar senin için yazıldı. Sen ağla, sen üzül, sen 3. ve 2. maddeye baş vur diye.
Dünyada yeterince dert var adamım bu yüzden keder dolu şarkıları dinleyip üstüne bir yük daha almana gerek yok.

İlle de müzik mi dinlemek istiyorsun ? O zaman ;

Bunu dinle icon smile 8 ADIM DA AŞK ACISINDAN KURTULUN

5- Spor Yapın

Sporun Antidepresan etkisi kanıtlanmış, bilimsel bir gerçektir. Spor yaparken vücudunun salgıladığı hormanlar sana iyi gelecektir. Ayrıca ilişkinin sürdüğü dönemde yediğin keklerden böreklerden dolayı önünde oluşturduğun o şömineli balkonu yıktırmanın vakti çoktan gelmişti. Şimdi biraz ağırlık indirip kaldırıp şeklini düzelt. Hafta sonu halısaha maçlarına başla biraz itişip kakışmak ciğerlerini yırtarcasına koşmak sana taş fırın erkeği olduğunu hatırlatacak. Spor konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak için Spor kategorimizi incele

6- Şeklinizi Düzeltin
İlişki bittikten sonra cebinde ne kadar çok paran kalıyor değil mi ? Evet ! Çaya kahveye bayıldığın şu paraları biraz sana harcayalım. Berbere gdip saçlarına yeni bir şekil ver, dişçiye gidip o sarı gülüşünü biraz düzelt, Yeni kıyafetler al. Ben buradayım deme vakti çoktan geldi. Sitil konusunda yardıma ihtiyacın varsa stil kategorimizi incele.

7- Kankalarla takılma vakti
Unutma, tüm ilişkiler bir gün bitebilir ama dostların ve ailen hep baki kalır. Arkadaşlarınla birşeyler yap. Playstation oyna , sinemeya , maça git, partilere katıl, ortamlara ak, Tatile çık daha önceden yapamadığın şeyleri yap. Bütün bu hayat senin. Tadını çıkar.

8- Alternatiflere yönelin

Eee spor yapıyoruz, kılığımıza-kıyafetimizede çeki-düzen verdik. Yeterince sosyaliz haliyle sağda solda seninle ilgilenen hatunlar bir bir belirmeye başladı bile. Ve farkındamısın bazılarında ufaktan pişmanlık belirtileri başladı ?
Sen ki P.E.S oynarken arkadaşının defansta yaptığı hatayı affetmemişsin, halısahada kaleciyi içeri sokmuşsun bu nu boş geçecek değilsin ya ? İşte şimdi soslu fstıları tabağının bi köşesine, tuzlu fıstıkları bir köşeye, kabuklu fıstıkları da diğer köşeye ayırıp tek tek ayıklama vakti geldi. Ama artık uslandın tabi öyle hemen aşk meşk yok biraz takılalım da şanımız yürüsün. Kıskananalar çatlasın!