21. YY ERKEĞİNİN VAZGEÇİLMEZ GİYECEĞİ KUŞKUSUZ Kİ JEAN PANTOLONLARDIR…

Her zaman, hemen her ortamda sağlamlığı, kullanışlı olması bir yana şıklığıyla gardrobumuzdan eksik etmediğimiz denim kumaştan üretilmiş jeanlerin biz erkekler için bir kusuru var ki bazılarımız için tam anlamıyla bir kabus gibidir.

Hiç olmayacak yerde, hiç olmayacak zamanda cart sesi eşliğinde bizi bulunduğumuz ortamda rezil edebilir. Bu kötü durum ne mi ?

APIŞ ARASI YIRTIKLARI !

photo 2 250x166 APIŞ ARASI YIRTIKLARINDAN KURTULMANIN 5 YOLU

 

 

 

 

 

 

CIMG1699 227x250 APIŞ ARASI YIRTIKLARINDAN KURTULMANIN 5 YOLUO kimbilir kaç tl bayılarak aldığımız, en çok sevdğimiz, bizi en çok tamamlayan, gözümüzün nuru jean pantolonumuz bir anda apış arasından çorap söküğü gibi yırtıldığında hangimizin dünyası karar madı ki ? Bir daha aynı yıkamayı ne yaptıysak bulamadık. Hiç bir pantolon bize o nun kadar yakışmıyordu. Ama giden gitmişti bir kere. O gitmişti bari diğerleri yaşasaydı…

Hangimiz bu dertten muzdarip değiliz ki? Ne yaparsak yapalım önüne geçemediğimiz bu sıkıntılı durumu bazı önlemler alarak yavaşlatabileceğimizi belkide tamamen kurtulabileceğimizi umud ettik ve Rodi Mood’un Erkek Jean Tasarım direktörü Koray Özdemir’den sizin için bazı ip uçları aldık. Ve bunları. 5 Maddede sıraladık.

1 ) KİLO VERİN

“Denim kumaşı sürtünmeyle efekt alan ve efekt aldıkça güzelleşen bir kumaş türü olduğu için kilolu bacaklar aşırı sürtünmeye sebep olarak kumaşı yıpratacak ve pantolonunuzun ağı yırtılacaktır.” Diyor Koray Özdemir. İyisi mi bir an önce yediklerinize dikkat etmeye başlayın ve bir spor salonuna yazılın.

 2 ) SIK DEĞİŞTİRİN

Her erkeğin gardrobunda en az 3-4 çift jean pantolon vardır. En sevdiğiniz pantolonunuzu her gün giymeyi artık bırakın. Pantolonlarınızı dönüşümlü olarak giyin. Böylece jeanlerinizin ömrünü uzatmış olacaksınız.

Ama benim 3-4 çift pantolonum yok diyorsanız galiba alışveriş zamanı çoktan geldi.

 3 ) AZ YIKLAYIN

man laundry 150x150 APIŞ ARASI YIRTIKLARINDAN KURTULMANIN 5 YOLU2. Maddede belirttiğimiz uyarılara uyduğunuzu varsayıyoruz.  Yani artık pantolonlarınızı az giyiyorsunuz. Ama neden sürekli yıkıyorsunuz ?
Denim kumaşı sürtünme ile aşınan bir kumaş türü olduğu gibi yıkama ile de aşınan ve efekt alan bir kumaş türüdür. Pantolonlarınızı gereksiz yere sık sık yıkamak Jean pantolonlarınızın ömrünü azaltacaktır.

Koray Özdemir  özellikle  Jean pantolonlarınızı yıkarken ters çevirmenizi şiddetle tavsiye ediyor. Böylece kumaşın dış yüzeyindeki sürtünmenin azalacağı gibi beğenerek aldığınız pantolonunuzun yıkama efekti de kendini muhafaza edecktir.

 

 4 ) GEREKSİZ ATRAKSYONLARDAN KAÇININ

yırtık 250x248 APIŞ ARASI YIRTIKLARINDAN KURTULMANIN 5 YOLU

Boşuna dememişler “Eline, beline, diline hakim ol” diye. 

Ayakkabınızı 2. basamağa basarak bağlamak varken 4. basamağa basmak gibi eylemlerin yanı sıra gereksiz yere ortam içinde sizi çocuksu gösterecek hareketleri yapmak erkek adamı ortam içerisinde çocuksu gösterir. Arkadaşınızın kıçına çekmeye çalıştığınız plaseye zaten yıpranmaktan direnci zayıflamış pantolonunuzun ağından gelen cart sesi eşlik edecektir.

 

 

5) TERZİYE YAMA YAPTIRIN

Ne yapsanız, ne etseniz o güzelim pantolonunuzu kurtaramadınız mı ? İyisi mi siz bir terziye gidin ve 5 tl’ye yama yaptırın. 

PJ Front zipper marv done 250x187 APIŞ ARASI YIRTIKLARINDAN KURTULMANIN 5 YOLU