Dünya’nın her yerinde bilinir mi bilinmez ama bizde bir laf vardır ve gayrisiz her Türk bilir; “Arap yağı bol bulunca taşaklarına sürermiş” topraklarında çıkan bol bol petrolün kokusundan olsa gerek ki kafalar bir dünya, ne yapacaklarına karar verememiş, parayı nereye harcayacaklarını bilememiş durumdalar… Ve işte son Arap Bombası…Lykan Hypersport….

Petrol zenginliğinin vermiş olduğu damak tadı ve para harcama şevki ile otomotiv sektörüne de el atan Araplar bu sefer karşımıza Lykan Hypersport ismi ile ürettikleri arabaları ile çıktılar karşımıza. Bu hafta Katar Motorshow da ilk defa görücüye çıkan otomobil W MOTOR isimli Beyrut merkezli bir firma tarafından üretilmiş. Keskin hatları ile ilk bakışta bize Lamborghini’yi anımsatan ve sadece 7 tane üretileceği belirtilen araç 3,4 milyon dolarlık fiyat etiketi ile de dudakları uçuklatıyor. Birde içinde Cyrus Klepcy marka saat olan modeli varmış onunda 200,000 dolarlık bir fiyat farkı varmış.

Lykan Hypersport; Porsche’nin kullandığına benzeyen çift turbo beslemeli 6 silindirli motor kullanıyor. Aracın arkasına oturtulan motor ürettiği 750 hp’lik güç ile 0′dan 100 km’ye 2,8 saniye gibi kısa bir sürede ulaşıyor ve son hız 395km/s… Bunun dışında belirtmemiz gereken bir kaç ekstra özellik daha var ki işin içinde Arap olunca mücevhersiz araba olmaz diyerekten… Aracın LED farları Elmas ile desteklenmiş ki buda araca dünyada farlarında elmas kullanılan ilk araç olma özelliğini kazandırmış. Ayrıca deri koltuklarda altından üretilmiş iplikler kullanılmış. Bu da araca bir ilk olma özelliği kazandırmış…

Başta da dediğimiz gibi “”Arap yağı bol bulunca taşaklarına sürermiş”… İşte resim galerisi…