adidas’ın Rio’daki Genel Merkezi’nde düzenlenen Dünya Kupası söyleşisine katılan Arjantinli ünlü futbolcu Juan Sebástian Veron şöyle dedi: “Messi futbol tarihinin en iyi oyuncularından biri ve bu hiçbir zaman değişmeyecek. En iyi kabul edilmesi için Dünya Kupası’nı kazanmasına gerek yok. Yine de onun bu kupayı Arjantin adına kazandığını izlemek inanılmaz bir şey olacaktır”.

Arjantin’in Dünya Kupası performansını da değerlendiren Juan Sebástian Veron sözlerine şöyle devam etti: “İlk maçımızı kazanmamız gerçekten çok önemliydi. Dünya Kupası’na kazanarak başlamak bundan sonraki maç için güven veriyor. Takım daha fazla mücadele etmesi gerektiğinin ve bazı değişikliklere ihtiyacı olduğunun bilincinde. Önemli olan savunma ve hücum arasındaki dengeyi koruyabilmek. Takım bir arada kalarak tüm bunları çözecektir. Çok iyi sonuçlar alacağımıza inancım tam ancak unutmamak gerekir ki futbolda her şey olabilir.

Dünya Kupasında oynamak futbolcunun kariyerindeki en önemli anlardan birini oluşturuyor. Atmosfer, taraftarlar ve organizasyon harika. Özellikle de oynanan futbolun kalitesi tartışılmaz. Dünya Kupası’nın herkesi bir araya getiren bir gücü var. Bir ay boyunca sadece futbol konuşabiliyoruz. Geçmişte 3 Dünya Kupası’nda oynama şansı yakaladığım için gurur duyuyorum ve bu turnuvalardan çok büyük keyif aldım.

Dünya Kupası’nda oynamayı özlesem de ilk kez turnuvaya farklı bir perspektiften bakabiliyorum. Brezilya’da birbirinden müthiş maçlar izleme şansı buluyorum.

Güney Amerika takımlarının turnuvaya çok iyi başladığını düşünüyorum. Bu hiç şaşırtıcı değil çünkü eleme maçlarında kalitelerini ve yeteneklerini göstermişlerdi. Takımlar çok güçlü, dünyanın en iyi liglerinde oynayan futbolcularından oluşuyorlar. Güney Amerikalı bir takım turnuvayı kazanabilir ve umarım bu takım Arjantin olur” dedi.