[to_like] [/to_like]Oscar’ın habercisi olarak adlandırılan Altın Küre ödülleri (Golden Globe) dün sabaha karşı 70.kez sahiplerine kavuştu. Beverly Hills’teki ödül törenine  damgasını ise Ben Affleck vurdu.Daha önce 98 yılında Good Will Hunting filmiyle,En İyi Senaryo Oscar’ını alan Aflleck “Argo” filmiyle de En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödüllerini kucaklayarak kamera arkasındaki başarısını sürdürdü.

2013 golden globe awards winners daniel day lewis best actor drama lincoln 18f73ak 18f73bu BEN AFFLECK,YA SEN ?Usta oyuncu Daniek Day-Lewis “Lincoln” filmindeki performansıyla En İyi Erkek Oyuncu,Jessica Chastain de Zero Dark Thirty ile En İyi Kadın Oyuncu ödülüne değer görüldü.

Ayrıca ünlü Fransız yazar Victor Hugo’nun efsanevi “Sefiller” romanından uyarlanan “Les Miserables” müzikalindeki performansı Anne Hathaway’e “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” getirdi. “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülü ise “Django Unchained”deki performansıyla Christoph Waltz’a verildi.

article 2261930 16EC0CEB000005DC 29 634x692 BEN AFFLECK,YA SEN ?

Müzikal veya komedi dalında en iyi film ödülünü kazanan “Les Miserables”, Jean Valjean karakterine can veren Hugh Jackman’a “Müzikal veya Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu” ödülü getirdi.

En iyi senaryo ödülü, “Django Unchained” ile Tarantino’nun olurken,en iyi Film Müziği Skyfall filmiyle aynı adı taşıyan şarkısıyla Adele’nin oldu.