[dropcap]G[/dropcap]encolar biliyorsunuz çağımız artık sokakta ellerimizi kollarımızı sallaya sallaya özgürce yürümemize müsaade etmiyor. Yanımızda bulundurmamız gereken bir çok aksesuar var. Kredi kartlarıyla dolu ağır bir cüzdan, her an şarjı bitebilecek bir cep telefonu yada  ev, araba  iş yeri anahtarlarımızın bulunduğu koca bir anahtarlık. Taşımamız gereken bu kadar aksesuarmız varken çanta taşımak biz erkekler için artık kaçınılmaz oldu.
Peki çağımız erkeğinin çantasında mutlaka olması gereken 12 kritik şey nedir ?

 1-DEODORANT

shutterstock 76361110 150x150 BİR ERKEĞİN ÇANTASINDA MUTLAKA OLMASI GEREKEN 12 ŞEYKötü kokular sizi iş yerinizde, otobüste yada sevgilinizin yanında  ansızın yakalayabilir.

İyi seçilmiş bir deodorant bu çaresizlik anında size ferahlık kattığı gibi kötü kokulardan da arındırarak kendinize olan güveninizi geri kazandıracaktır.

 

2-MENTOLLÜ SAKIZ

Kenafric 0260 BİR ERKEĞİN ÇANTASINDA MUTLAKA OLMASI GEREKEN 12 ŞEY

Tıpkı deodorant örneğinde olduğu gibi ağız kokuları da sizi  ansızın yakalayabilir. Eğer sigara içiyorsanız , acıktıysanız, soğanlı yada baharatlı bir yemek  yediyseniz ağız kokuları yüzünden bir anda rezil olabilirsiniz. Sevdiceğime bir buse kondurayım derken bir bakmışsınız  kız arkadaşınızı kendinizden soğutmuşsunuz. Bu gibi anlarda bir mentollü sakız nefesinizi tazeleyerek durumu kurtaracaktır.

3- TALCID

talcit1 BİR ERKEĞİN ÇANTASINDA MUTLAKA OLMASI GEREKEN 12 ŞEY

Sinir, stres, sigara, alkol, kara sevda yada sevgilinizden gelen sinir bozucu bir trip sonunda midenizde  beliren ağrı gün boyu size eziyet edebilir.

Bu gibi durumlar için çantanızda taşıyacağınız Talcid ağrılarınızı dindirecek çözüm olacaktır.

4-ŞARJ ALETİ

mobile phone charger 051 300x182 BİR ERKEĞİN ÇANTASINDA MUTLAKA OLMASI GEREKEN 12 ŞEY

“İnce uçlu Nokia şarj aleti olan var mıı ?”  Kim bilir bu soruyu kaç kez duydunuz…

Günümüz çok fonksiyonlu telefonları, evet çok güzeller, evet çok işimizi görüyorlar ama zart diye de şarjları bitebiliyor.

Günlük yaşamımızı idame ettirmekte son derece önemli bir yer tutan cep telefonumuzu her an her yerde şarj edebilmek ve “ince uçlu nokia şarj aleti olan var mııı?” deyip karizmayı çizmemek için çantamızda muhakkak şarj aletimizi bulundurmamız gerekiyor.

5-PARFÜM

shutterstock 26257081 260x300 BİR ERKEĞİN ÇANTASINDA MUTLAKA OLMASI GEREKEN 12 ŞEY

Bize göre her erkeğin kendisiyle özdeşleştirmesi gereken devamlı tercih ettiği bir parfümü olmalıdır.  Unutmayın ki kadınların koku hafızası çok kuvvetlidir, kullandığınız parfümü başka bir ortamda burunlarına çalındığında akıllarında beliren ilk şey siz olacaksınız.

Bu yüzden gün içerisinde belli aralıklarla kararında sıkacağınız parfüm hem misler gibi kokmanıza , hem de ortamdaki dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlayacaktır. Siz hiç “Ayyy çok güzel bir parfüm koktu, kim sıktı bunu ?” sorusuna muhatap olmadınız mı? Beyler o zaman çantanıza kallavi bir parfüm koymanızın vakti geldi.

6-ÇAKMAK

4 usb lighter electric gadget 204x300 BİR ERKEĞİN ÇANTASINDA MUTLAKA OLMASI GEREKEN 12 ŞEY

Sigara içmeseniz dahi çantanızda bir çakmak taşımanız otobüs durağında ateşini bulamayan o güzelle tanışmanız için büyük bir fırsat olacaktır.
Çakmağı çaktınız;
Kız: Teşekkür ederim
Siz: Asıl ben teşekkür ederim.

Kız : Neden

Siz: Dudaklarınızı ateşime teslim ettiğiniz için.

Tamam tamam kabul ediyoruz. Abarttık, siz çakmağı çakın, duruma uygun diyaloğu halledebileceğinize eminiz. Ne de olsa erkekmuhabbeti.net okurusunuz…

7-USB BELLEK

20116920518328 300x300 BİR ERKEĞİN ÇANTASINDA MUTLAKA OLMASI GEREKEN 12 ŞEY

Dijital çağ bu adamım. Her an, her türlü bilgiyi bir yerden bir yere taşıman gerekiyor. İş yerindeki bilgilerini eve , evdeki fotoğraflarını arkadaşının bilgisayarına …

USB Bellek bir çantanın içinde bulunması gereken olmazsa olmazlardandır.

8-KONDOM

condom 300x180 BİR ERKEĞİN ÇANTASINDA MUTLAKA OLMASI GEREKEN 12 ŞEY

Bir pazar sabahı hiç bilmediğiniz bir evde, hiç tanımadığınız bir hatunun yanında uyandığınız olmuştur. Kafanızda acaba sorularıyla geçirdiğiniz bir hafta ve akabinde gelen bel soğukluğu.

Ne kadar planlarsanız planlayın barda karşılaştığınız bir hatunla aranızda oluşan elektrik işi bir anda bar tuvaletine yada otoparka taşıyabilir. Hiç yaşamadınız belki ama yaşamayacaksınız diye bir şey de yok. Bu yüzden siz bizi dinleyin çantanızın kuytu bir köşesine bir kaç kondom iliştirin.

9-KARTVİZİT

shutterstock 114096679 150x150 BİR ERKEĞİN ÇANTASINDA MUTLAKA OLMASI GEREKEN 12 ŞEY

Her erkeğin üzerinde  iletişim bilgilerinin bulunduğu klas bir kartviziti olmalıdır.

Hatunla tanışıp kısa bir sohbetten sonra hatun kişide iyi ve güvenilir bir izlenim yaratmak ve bir daha görüşme ihtimalini arttırmak adına çantanızda kartvizitinizi bulundurmanız  çok önemlidir.

10-KULAKLIK

Earphone 3 150x150 BİR ERKEĞİN ÇANTASINDA MUTLAKA OLMASI GEREKEN 12 ŞEYYolculuk halinde, ofiste masa başında çalışırken yada yolda yürürken, kısacası her yerde, her ortamda kullanabileceğiniz bir aksesuar olan kulaklık çantanızda muhakkak bulunmalıdır. Böylelikle sevdiğimiz şarkıları,radyo programlarını ve takımımızın maçlarını dinleyerek,mevcut sıkıcı ortamdan bizleri bir nebze olsa da uzaklaştırıp,gün içerisinde düşen enerjimizi de kazanmanıza yardımcı olacaktır.

11-KALEM

shutterstock 111048146 150x150 BİR ERKEĞİN ÇANTASINDA MUTLAKA OLMASI GEREKEN 12 ŞEY

Kalem her an, her yerde ihtiyacımız olabilecek belki de metroda tanıştığımız hatunun numarasını romantik bir şekilde elimize yazabileceğimiz şık bir kalem karşı tarafa cool bir izlenim verecektir. Hem kullanmasak bile kalem her zaman şıklığınızı pekiştirecek bir detaydır.

12-GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ

sunglasses 150x150 BİR ERKEĞİN ÇANTASINDA MUTLAKA OLMASI GEREKEN 12 ŞEY“Yaz olsun kış olsun ama sizin havanız yerinde olsun” 

Genel görüşün aksine güneş gözlüğü ısı ile alakalı değil ışık ile alakalı bir durumdur ve her mevsim kullanılabilir dayı oğulları.  Ayrıca güneş gözlüğü kış aylarında giydiğiniz bir kaban yada deri ceketle yaza oranla çok daha iyi bir görünüm sağlar. Siz bizi dinleyin, çantanıza güneş gözlüğünüzü de ekleyin.