YKY (Yapı Kredi Yayınları) tarafından “Bullet to the Head” çizgi romanı “Kafalarına Bir Kurşun” adı ile geçtiğimiz ay satışa çıktı. Fransız Matz’in (YKY’den 3 cilt olarak çıkan “Tetikçi” de ona aittir)  yazdığı ve Colin Wilson’ın çizdiği çizgi roman 168 sayfa.

ÇİZGİ ROMANIN ARKA KAPAĞINDAN

İki azılı kiralık katille iki dürüst polisin karşı karşıya gelme hikâyesinin anlatıldığı kitapta katiller diğer katillerle, polisler de politik cinayetleri örtbas etmeye çalışan üstleriyle mücadele halinde aynı zamanda.

Kafalarına Bir Kurşun, birbirinin devamı olan üç maceradan oluşuyor: “Küçük Balıklar”, “Büyük Balıklar” ve “Akvaryum’da Kargaşa”.

Ülkemizde çizgi romanın kapağı için altı fasikülden oluşan serinin üçüncü sayısının kapağı tercih edilmiş. Ancak farklı yazı karakterinin kullanılması ve görselin yanlardan kırpılması kötü olmuş.

FİLM

Sylvester Stallone’un başrolünde yer aldığı çizgi roman uyarlaması “Bullet to the Head” filminin 1 Şubat 2012′de Amerika’da gösterime girmesi bekleniyor. Filmin diğer önemli oyuncuları ise “Game of Thrones” dizisi ve 2011 yapımı “Conan the Barbarian” filminde Conan rolünü canlandıran Jason Momoa,  Robin Hood filminde asi kardeşi canlandıran Christian Slater, Hızlı Ve Öfkeli filminin Tokyo Drift hikayesinde ve sonra Fast Five dan tanıdığımız Sung Kang.

Filmin orijinal hikayeye ne kadar sadık kaldığı merak konusu fakat çizgi romandaki ana karakterlerinin birebir kullanmadığı fragmanlarda çok açık bir şekilde gözüküyor. Hatta karakterler arasındaki mücadele ile beraber ilerlemesi gereken konu fragmanda hiç yer almamış gibi. Sanırım çizgi romandaki ana karakterlerinin birebir kullanmadığı çok açık bir şekilde gözüküyor. Hatta karakterler arasındaki mücadele ile beraber ilerlemesi gereken konu fragmanda hiç yer almamış. Umuyoruz ki film sadece esinlenme boyutunda kalmaz.

 

 

http://www.kahramanlarsinemada.com haberinden uyarlanmıştır