Bu yıl 25 ncisi düzenlenecek olan Olgunlar Futbol turnuvasının hazırlıkları sürerken , Turnuvayı düzenleyen Şamil Bilgin , birinci turnuvada hiç yenilmeden Şampiyon olan takımın Efsane futbolcularını bir araya getirdi. Bu ilginç buluşmayı  www.sakaryatelevizyonu.tv den izleyebilirsiniz.

Özel davet ile Ticaret lisesi sahasında bir araya gelen 24 Yıl önceki Şampiyon takımın futbolcuları  hasret giderdiler ve 24 yıl öncesine dönerek hatıralarını anlattılar.

Futbolcular, Göz Doktoru Nihat Çark, Yenal Kaçıra, Recai Çal, Ercan Zorlu, Sadun Hoşbay, Vural İyisoy,Recep Çimen (Güneşler mahalle muhtarı), ve takımın Kalecisi Abdullah Adatepe Ticaret Lisesi Olgunlar Sahasına çıkınca oldukça heyecanlandılar. Sakaryasporda oynadıkları yıllarda takımın as oyuncuları olan ve Yeşil siyahlı forma ile Şampiyonluklar yaşayan Yenal,Recai,Ercan,Sadun ve Vural yıllar önce Futbolu bırakmış olsalar da Teknik adam veya yönetici olarak hizmete devam ettiklerini söylediler.

Organizatör Şamil Bilgin Ogunlar Futbol Turnuvasının bu yıl çok renkli olacağını belirterek “ Büyük Süprizler olacak. Turnuvamızın bir kısmı Ramazan ayı içinde olacağı düşünülürse gece sahur vakti maçların oynanacağını söyleyebilirim. Şampiyon olan takıma, şimdi açıklamayacağımız ancak çok değerli şampiyonluk hediyesi olacak. Maçlar devam ederken görsel Şov’lar yapılacak. Yeniden düzenlenmiş sahamızda izleyicilerimiz olağan üstü görüntüler izleyecek “ dedi.

Olgunlar turnuvasının yenilgisin ilk şampiyonu olan Takımın oyuncuları TV yapımcısı Şaban Mergül’ün yönettiği www.sakaryatelevizyonu.tv  programına röportaj verdiler. Takım Kaptanı Doktor Nihat Çark 24 Yıl önce iddia sonunda Penaltıdan Gol atamadığı kaleci Abdullah Adatepe’ye penaltı atışı yaptı ancak sonuç değişmedi ve Nihat çark 24 yıl önce atamadığı Penaltı’yı kaleci Abdullah’ın kurtarması sonucu yine atamadı.

Efsane Futbolcular Top’la teknik gösteri yaptılar ve daha sonra Olgunlar Turnuvasının başlangıç gününde tekrar buluşmak dileği ile çaylarını içerken geçmişe ait fotoğrafları incelediler.