Şimdiki çocukların izlediği animasyonların teknolojik ve görsel açıdan daha zengin fakat konu derinliği açısından içilerinin oldukça boş olduğunu düşünüyorum. Sanki bizim çocukluğumuzda yayınlanan çizgi filmler daha derin konulu, çocukları daha fazla düşünmeye sevk eden çizgi filmlerdi.  Bazı çizgifilmlerde gözlerimin dolduğunu bazılarında koltuk tepesinde yumruklar savurduğumu çok iyi hatırlıyorum.

Bunlardan birisi de Genki idi.Forza Sugar Ganbare Genki 003 GENKİ

Genki annesini çok küçük yaşlarda kaybetmiştir ve çaptan düşmüş, hayatını küçük çaplı gösteri maçlarına katılarak kazanan eski bir boksör olan babasıyla yaşamaktadır.  Her çocuk gibi babasını dünyanın en güçlü en iyi boksörü olarak gören Genki babasına imrenir, babası antrenman yaparken ona katılır ve hep onun gibi güçlü bir boksör olmayı ister.

Şöyle bir müziği vardı>>>

Babası Hideki bir gün Genki’yi kıramayıp gerçek bir bok müsabakasına katılır. Amacı daha fazla kazanıp oğlunu daha iyi yaşatmak ve onu hep istediği luna park’a götürmektir. Hideki maçta ölesiye dayak yer ve oğlu dönme dolapta kollarının arasındayken hayatını kaybeder. Genki biran önce büyüyüp iyi bir boksör olup babasını ondan alan boksörle karşlaşmak için yemin eder.