Farkında değilseniz diye söylüyorum. 4 gündür İstanbul için, Taksim için güzel ve haklı bir mücadele veriliyor. Pek çok kere bu satırları yazan adamdan bu yaz hangi konserlere gidilmeli, hangi mekanlarda eğlenilmeli gibi yazılar okudunuz. Bu kez bütün sponsorlarımızı ve organizasyon firmalarını kızdırarak işinizi gücünüzü bırakıp Gezi Park’ına gelin deme zamanı.

Günlerdir yaşıtlarınız veya yaş olarak sizden küçükler biber gazı ve polis baskısı altında Gezi Parkında bulunan ağaçları koruyorlar. Orası bir AVM haline dönüşmesin diye uğraşıyorlar. 68 kuşağı tüm dünyada söyle direndi, böyle direndi cümlelerini duyarak ve okuyarak büyüdük. Buradaki mücadele bize öğretiyor ki geçmişe çok fa takılıp kalmamak gerek. Bunun için de kendi öykülerimizi yazmamızın zamanı geldi.

Her şey şu anda Taksim Gezi Park’ında gerçekleşiyor zaten. Akşam işten döndüğünüzde veya okuldan ana haber bülteninde yazık çocuklara ya da helal olsun adamlara cümleleri kurmak yerine evinizden metro, otobüs mesafesi uzağında olan, her hafta sonu eğlenmek için geldiğiniz Taksim’e gelin. Zaten oldukça eğlenceli bir ortam da sizi bekliyor olacak.

İhtiyacımız olan özellikle gecenin geç saatlerinden sabahın ilk ışıklarına kadar orada bulunacak bir kitle. Çünkü baskınlar genelde sabahın ilk ışıkları ile gerçekleşiyor. Bunun dışında yorgan, battaniye, çadır, kolonya, ıslak mendil, çöp poşeti ve aklınıza yararlı olabileceğini düşündüğünüz şeyleri getirip koordinasyona bırakabilirsiniz.

Şafak Saldırılarına İnat, Ağaçları Korumaya Devam!

Yazı: Berk Güner

Taksim Gezi Parkı

4.Gün

ETİKETLER: