Buradan sana seslenmek istiyorum, kedi fotoğraflarıyla Facebook’umu ve kafamı siken kadın. Hayvanla derdim yok, rızkına koşuyo ama ben o fotoğraflara bakınca, kediden çok senin kafa ütüleyen yalnızlığını görüyorum.

Yalnız dedim ama sayı olarak çoksunuz lan, baya bir varsınız. Kafede, yolda, otobüste görüyorum sizi. Arkadaşlarınla konuşsanda bir zahmet; hayatımızı hiç oynamayacağımız oyun davetiyeleri, profilinize kimler bakmış uygulaması, nispetli Demet Akalın şarkıları, özlü söz paylaşmayı bırakıp, bizi de bu toplu manyaklığa sürüklemeseniz artık? İnsanlardan tiskinmeye başladık lan.

Sen şimdi istediğin kadar, paylaşıpta bitiremediğin yalnızlığın için, “düzgün adam kalmamış şekerim, düzgün olanlar kapılmış, kediye nankör derler ama erkekler daha nankör, ben numara yapmayı bilmiyorum hep ondan” de. Benim cetvel kadar düzgün birçok arkadaşım var, hepsi de senin gibi yalnız. Ama sen onları sünepe, sümsük bulursun. Pırlanta gibi çocuğu ezersin, egonu tatmin edersin de sonra etrafta adam yok diye ağlarsın. Çocuk n’apsın allahaşkına? Sen ayılığa  prim verdikçe, kendini kaybedip olmadığı birşey olmaya çalışıyor. Ama alışmadık götte don durmuyor malesef. Scarface izleyip öyle olacağım diye, sonunda ola ola Ferhat Güzel gibi birşey oluyo çocuk. O da can lan, yazık değil mi?

Ama sen hep gidip ayıyı seçiyosun kedili kadın. Duyguyu sadece bir kadın adı zannedenle, “gamze dediğin yanakta olmaz kucakta olur” diyenle duygusal birşeyler yaşamayı seçiyosun. Bana böyle böyle davrandı diye arkadaşlarına ağlıyosun sonra. Mazoist misin lan sen?  Adamın yaratılışı böyle, senin cool zannettiğin adam bildiğin angut. “Erkek gibi erkek” dediğin tavırları, odundan hallice. Hiç mi farketmiyosun? Hayvanseverlikte bir yere kadar ama nasıl kodlandın ki ayıyı koluna takmakta, yatağına almakta sakınca görmüyosun kedili kadın?

 “Hayatı paylaşabileceğim, yükünü beraber omuzlayacağım, arkasında durmak isteyeceğim bir erkek arkadaş arıyorum” diyen gönlümüzün sultanlarını tenzih ederim de  “erkek dediğin beni taşıyabilmeli” diye abuk subuk konuşıyomuşsun sağda solda. Vinç miyiz lan biz? Ayrıca o götü, göbeği büyüt, Türkiye’yi bir sonraki olimpiyatlar da gülle atma kategorisinde temsil etmeye yetecek kadar ye, sonra adam seni taşısın diye bekle. Olur taşısın, sen ne yapacaksın peki? Fitne, dırdır ve kafa sikmeyi saymıyoruz canım kusura bakma.

Diyeceğim odur ki sevgili dostlarım, ayısever kadınlara prim vermeyin, yeşermesin bunlar. “Erkek değil mi yapacak tabi” diyerek sırtınıza dünyanın yükünü bindirip, üstüne birde “erkek dediğin” diye başlayan cümleler kurdurmayın. Benim jenerasyonum yandı, başkaları yanmasın.

ETİKETLER: