TOPSHOP, 2014 Sonbahar/Kış kampanyasında İngiliz süper model, oyuncu ve dünya yıldızı Cara Delevingne’in rol alacağını duyurdu.

Ünlü fotoğraf sanatçısı Alasdair McLellan tarafından fotoğraflanan ve TOPSHOP Yaratıcı Direktörü Kate Phelan’ın stil danışmanlığını yaptığı kampanya çekimlerinde Cara, genç yıldızın en cazip hallerini yakalayan birbirinden etkileyici 12 resimlik bir seride 2014 Sonbahar/Kış koleksiyonlarından parçalarla görüntülendi.

İlk kez 2010 yılında TOPSHOP ile çalışan Cara, bir KATE MOSS TOPSHOP kampanya videosunda rol aldı. Markayla çalışmaları 2013 İlkbahar/Yaz, Sonbahar/Kış ve 2014 İlkbahar/Yaz sezonlarındaki TOPSHOP UNIQUE defileleriyle devam etti. Cara, meşhur ‘Harlem Shake’ dansını da TOPSHOP UNIQUE 2013 Sonbahar/Kış defilesinin kulisinde sergiledi; ünlü dans hareketlerini yaparken çekilen video klip, YouTube’da 1,6 milyon kez görüntülendi. TOPSHOP’ın Londra Moda Haftası’nda Google ile ortak çalışması sırasında TOPSHOP UNIQUE defilesine çantasına gizlenmiş bir ‘Google-cam’ ile çıkan Cara, podyumdan canlı yayın akışı yapan ilk model oldu.

TOPSHOP, tasarım, müzik, teknoloji ve modellik alanlarındaki yeni yetenekleri geliştirmesi ve desteklemesiyle tanınıyor. Önceki TOPSHOP kampanyalarında kariyerlerine henüz başlamış Rosie Huntington-Whiteley, Lily Donaldson, Rosie Tapner ve Eliza Cummings’i gördük; Jourdan Dunn ve Karlie Kloss’un yakın arkadaşlığının da bir TOPSHOP kampanya çekimi sırasında başladığı söyleniyor. Bir TOPSHOP kampanyasında ilk kez bir model tek başına rol alıyor ve Cara, , tüm imajlarda Topshop ruhunu yansıtıyor.

Kampanyanın lansmanı, TOPSHOP TOPMAN markalarının uluslararası büyüme ve genişleme süreciyle aynı zamana denk geliyor. ABD’de açılacak 5 yeni yerden biri olan 5th Avenue’deki yeni amiral mağaza, Londra’da Oxford Circus’taki 9.300 metrekarelik ikonik mağazanın ardından dünyanın en büyük ikinci TOPSHOP mağazası olacak. Amsterdam’da bir, Hong Kong’da iki yeni mağazanın yanı sıra Mısır, Yeni Zelanda ve Panama gibi yeni pazarların eklenmesi markanın sürekli büyüyen küresel varlığının da bir göstergesi oluyor.

TOPSHOP’ın sahibi Sir Philip Green şu yorumda bulundu:

“Gerek İngiltere, gerekse dünya genelindeki bu planlar, bir yandan bugüne kadarki en büyük genişleme çalışmalarımızdan biri olurken, diğer yandan da TOPSHOP ve TOPMAN markalarını küresel olarak büyütmeye ne kadar odaklı olduğumuzu gösteriyor. Binlerce çalışanımız ve sadık müşterilerimiz için bu kadar heyecan verici bir dönemde kampanyamızın odağında Cara gibi muhteşem bir genç İngiliz yıldızın yer alması da çok anlamlı. TOPSHOP için yeni ve sağlam bir ilişkinin daha başlangıcı olacağını umuyor ve diliyorum.”

TOPSHOP’ın Yaratıcı Direktörü Kate Phelan da şunları söyledi:

“Cara, tam anlamıyla bir TOPSHOP kızı. Özgüvenli ve oyuncu bir tarzı var; istediği gibi sofistike ve şık ya da havalı ve rahat olabiliyor. Her şeye kendi yorumunu katan Cara, TOPSHOP koleksiyonunu da sahipleniyor. Sınır tanımayan doğal enerjisiyle nefes kesiyor; özgür ruhlu ve eğlenceli biri.” ”

TOPSHOP ve Cara hayranları, genç modelin setteki komik ve sıra dışı hallerini gösteren kamera arkası görüntülere bayılacak. Cara’nın enerjisi ve zekasıyla kendisini ve TOPSHOP ekibini eğlendirirken, ‘tırtıl’ dansıyla yeteneklerini sergilerken, gitar çalarken ve en cansız nesnelerde sihir ararken çeşitli görüntüleri yapımcı Leigh Johnson tarafından yakalandı. Cara’nın artık çok ünlü olan evcil tavşanı Cecil ile ilk kez nerede karşılaştığını açıklayarak sır perdesini de kaldırıyoruz.

Başrol oyuncularının her yerde kullanılabilen seçenekler olarak sunulduğu Sonbahar/Kış koleksiyonu, farklı ve deneysel TOPSHOP stilleri arayanlara da hitap ediyor. Biker montu, Jamie jean, Martha parka gibi TOPSHOP ikonlarına eşlik eden Cara, Londralı genç kadın tarzına hayat veriyor. Modern kumaşlar ve özel dikim kalitesiyle yorumlanan akşam kıyafetlerinde şık ve rahat giyimle kentsel ve sofistike konseptlerin buluştuğunu görüyoruz. Koleksiyonun imzası olan payetli ve tüylü kokteyl elbise, Cara’nın üzerinde bu görünümü tam olarak yansıtıyor.

SAYILARLA TOPSHOP:

TOPSHOP, İngiltere’de 319 mağazasının yanı sıra 40 ülkede 137 uluslararası franchise mağazasıyla faaliyet gösteriyor

ABD’deki tamamı kendi bünyesinde olan amiral mağazaların sayısı 2015 Nisan’ında 9’a çıkacak. TOPSHOP, ABD genelinde 52 Nordstrom mağazasında da satılıyor

Her hafta ortalama 4,5 milyon ziyaretçi alan TOPSHOP.COM web sitesine haftada yaklaşık 400 yeni ürün ekleniyor ve 110 ülkeye teslimat yapılıyor

Sitenin İngiltere, ABD, Almanya ve Fransa ile birlikte Singapur, Malezya, Tayland ve Endonezya olmak üzere dört büyük Asya pazarında ayrı işlem platformları bulunuyor.

TOPSHOP, 12 yıldır NEWGEN İngiliz Moda Konseyi’ni destekliyor ve bugüne kadar toplam 234 tasarımcı program aracılığıyla yeni işlere imza attı.