Biz seksi FHM Melekleri olarak Haziran’da bir hayır işi yapalım dedik, siz erkekleri itici kılan kimi yönleri yüzünüze vuralım istedik. Amaç canınızı sıkmak, laf sokmak değil, hepiniz bebeklerimizsiniz. Malum önümüzde yaz aşkı var, sahil flörtü var, okuduğunuz yazı işinize yarasın istedik.

X. Bu ay çok yararlı bir konuya el attığımız için çok memnunum.

Y. Evet hem erkekleri aydınlatacağız, hem de içimizi boşaltıp rahatlayacağız şekerim. Başla bakalım seni en rahatsız eden erkek davranışı nedir?

X. Herkese sürekli yazma girişiminde bulunanlar. Tatlılarım tabii ki ilk madde size geliyor, çok iticisiniz. Cin olmadan adam çarpma girişimini desteklemiyoruz.

Y. Katılıyorum ve bizi sıradanlaştırma eyleminizi kınıyorum. Ancak eklemek istediğim madde; regl olduğunu söylediğinde “Iyy!” diye yüzünü buruşturup iğrenç diyen adam.

X. Pardon da sen nasıl doğdun acaba demek istiyorum bu tiplere. Bir de ana kuzuları var. Onun da çekici olmasına imkan yok, bunu biliyorlardır umarım… 1Sütünü içtin mi bakiim?1 demek istiyorum.

Y. İlk sıralarda bahsetmemiz gereken bir erkek tipi daha var.

X. Hangisi?

Y. Sürekli yatakta çok iyi olduğunu ima eden ve kaç kere kime çaktığından bahseden tipleme.

X. Kesinlikle! Ah şekerim biz neredeyse senin ufaklığın gerçekten ufak ya da erkenci ya da ayakta pek uzun süre duramayan olduğuna eminiz. O yüzden seninle bir münasebete girmeyi hiç düşünmüyoruz!

Y. Peki ya, sevgilisinin yanında, ona rağmen flört eden, göz kırpan, mavi boncuğu eline sıkıştıran arkadaşa ne demeli?

X. Çok itici çok! Eğlenmeyi bilmeyen kasıntı adamlara da tahammül edemiyorum ben. Elinde içki tüm gece etrafı kesiyor, gülümsemiyor, dans etmiyor, sadece garsonunun kendisini tanıdığı mekanlara gidiyor.

Y. Hem itici hem sıkıcı! Yalnız öte yandan, abartılı hareketlerle kötü dans eden de çok fena oluyor!!!

X. Onların da karşısına geçip “Sağa sola hafifçe ritme uygun sallansan yeter, yeter ki şu abuk hareketleri yapma, yalvarırım” diyesim geliyor.

Y. Haha! Arabasıyla seni tavlayabileceğini zanneden zavallılar için ne düşünüyorsun?

X. Adı üstünde diyorum.

Y. Sevgilisini karısını ruhu duymadan defalarca aldattı diye böbürlenen ve eline fırsat geçen her erkek bunu yapar diye üste çıkan adamı da evlerden uzak kategorisine ekliyorum, itirazın var mı?

X. Ne itirazı? O adam için yorum bile yapmam ben!

Y. Homofobiklerden de çok hoşlandığımı söyleyemeyeceğim ben.

X. Ben onların gizli gay olmalarından bile şüpheleniyorum. Üstelik yalnız değilim; böyle bir teori eşcinseller arasında da mevcut. Gocunuyor olmasa onca lafı niye sallasın değil mi?

Y. Bir yumurta bile kıramayan, üstüne bunu matah bir şey gibi anlatan tipleri de çekici bulduğumu söyleyemeyeceğim.

X. Bizim okurlarımızda öyle biri olduğunu sanmıyorum ben; kaç zamandır söylüyoruz, seksi olan yemek yapan erkek, hiç mi dergi okumuyorlar yani.

Y. Geçenlerde edindiğim bir deneyim üzerine maddelerimize şunu da eklemek isterim. Flörtün en başında sürekli neredeydin, kiminlesin, “feysbukta beşinci albümdeki 28. fotoğrafta yanında duran kim” diyen adam da pek itici.

X. Katılıyorum. Kötü kokan adamı bu maddelere eklemeye gerek var mı? Varsa benim en yüksek puanım kendisine gitsin.

Y. Bence gerçek bir FHM erkeğine bunu söylemeye gerek yok şekerim.

X. İçip içip sapıtan, gecenin sonunu hatırlamayan, hele bi de kusan erkeğe bir şarkı armağan etmek istiyorum. Alkaseltzer koluna, haydi herkes yoluna!

Y. Elimden ev işi gelmez, ne de olsa ben erkeğim diyeni de çekici bulan bir kadın yoktur herhalde.

X. Pardon ben anamın karnında mı öğrendim bulaşık makinesini doldurmayı? Bu maddeye şunu da eklemek istiyorum; annesinin kötü yetiştirme tarzından dolayı teşekkür etmeyi bilmeyen, kadın kısmının yaptıklarını göreviymiş gibi görenler…

Y. Şekerim söyle ona boşuna caddede gezmesin, köyden kız alacağım ben ona.

X. Pinti ya da sürekli para muhabbeti yapanların da hiç şansı yok!

Y. Haklısın! Paran varsa var yoksa yok, ikisi de beni ilgilendirmiyor, lütfen sus demek istiyorum onlara da. Flört başında bu muhabbet kadını 5 adım geriletir, hatta tamamen soğutabilir!

X. Yalnız yaşayıp, evi çok pis olanları da sevmiyorum ben.

Y. Evet haklısın, tuvaletinde çiş yapamadığım evin, yatağında yatamam ben!

X. Bence bugünlük bu kadar yeter, daha fazla yüklenmeyelim, ne dersin?

Y. Kötü bir şey yapmadık şekerim, bu maddeleri yapmasınlar, yapanları uyarsınlar. Karşı cinsle daha fazla münasebetleri olacağını garanti ediyorum, hepsini öpüyorum!