Türkiye’de motor kültürü üzerine en kapsamlı çalışmalardan biri

Motosiklet kültürü evrensel bir kavram. Ülkemizde hakkı verilmese de bu kültürü yaşayan önemli ve hatırı sayılır bir kitle var. İşte bu fikirler düşünülerek hazırlanan yönetmenliğini Selçuk Ataman’ın üstlendiği Motorcular Belgeseli motor kullanan kişiler olgusuna faydalı olabilecek önemli bir çalışma. Türkiye’deki Motor gruplarının yoğun ilgi ve desteği altında yapılan çekimler oldukça kapsamlı şekilde devam ediyor. Zafer Fatih Özsoy belgeselin gelişmesinde en önemli katkı payına sahip kişilerin başında geliyor. Peki belgeselde başka neler var?

Motor kullanan her kesimden farklı ve renkli kişilerin hayatları, motor dünyası hakkında halkın yorumlarını yansıtan sokak röportajları, motorsporlarında emeği geçen ünlü motorcular, Türkiye Motosiklet Federasyonu başkanı ve Kulüpler Birliği Başkanı ile önemli röportajlar, önemli motor ve parça satıcılarının tanıtımı, bakım servisleri, pistler, ünlüler ve daha birçok alt başlık beleselde meraklısına sunulacak.

SELÇUK ATAMAN KİMDİR?

Selçuk Ataman 1 199x300 MOTORCULAR BELGESELİ1951 doğumlu yönetmen ilk-orta-liseyi Özel İstanbul Koleji’nde okuduktan sonra, Galatasaray İ.T.İ Akademisini bitirmiştir. Şu anda  ikinci üniversite olarak, Anadolu Üniversitesi ”Fotoğrafçılık ve Kameramanlık” bölümünde okumaktadır. Kendisi 1985′ten bu yana İFSAK üyesi. Ayrıca GSSD ( Genç Sanatçılar ve Sanatseverler Derneği), TFSF (Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu) üyesidir. Genelde kısa film ve belgesel kategorilerinde film çeker. Fotoğraf çalışmaları birçok kez sergilenmiştir. Yurt içi festival ve yarışmalarda çeşitli ödülleri vardır. İstanbul yaşamakta ve şu an Motorcular Belgeseli’ni çekmektedir.