dalda Emmy ödüllü HBO dizisi TRUE DETECTIVE ’in yaratıcısı, yazarı ve yapımcısından gerilim dolu bir polisiye!

SAKLAN KAÇ VUR
GEÇMİŞ YOK. GELECEK YOK. KAYBEDECEK HİÇBİR ŞEY YOK.

23585c49 64e9 497e 8002 0a6b8519b92d SAKLAN KAÇ VURÖlümcül bir hastalığı olduğunu öğrendiği gün Roy Cady, tehlikeli bir tefeci olan patronunun onu öldürmek istediğini hisseder. Patronunun çetesi tarafından “acımasız” olarak bilinen; uzun saçı, sakalı ve kovboy çizmelerinden dolayı “Big Country” diye çağrılan Roy, rutin bir görevin ölümcül bir tuzak olabileceğine karşı hazırlıklıdır. Ve öyle de olur… Fakat işler hiç de beklenildiği gibi gitmez ve Roy gönderildiği evden sağ çıkarken, onu öldürmek için tutulan katillerin hepsi Roy’un gazabına uğrar.

Roy, kaçmadan önce dairede iki kadının olduğunu farkeder. Birinin hâlâ nefes alırken, korkmuş ve meydan okuyan gözlerinde bir şey görür ve kaderini belirleyecek kararı verir. New Orleans’dan, Galveston, Teksas’a kaçarken yanına onu da alır; mantığa sığmayan ama kaçınılmaz bir harekettir bu. Rocky, çok genç, çok sert ve çok seksi bir kadın ama aynı zamanda tam bir baş belasıdır. Roy, Rocky ve Rocky’nin kız kardeşi ile birlikte Galveston’ın eski püskü barlarında; tehlikeli serserilerin, kamyonetlerin ve kül olmuş umutların dünyasında, ucuz ve pis otellerde saklanır. Kendilerini güvende hissettikleri hiçbir an uzun sürmez. Rocky’nin, Roy’u pençesine alacak ve bundan sonra hep ona zarar verecek bir hikâyesi vardır.

“Sert bir adamın lirik sesinden sersemletici bir kara roman.”

— The Dallas Morning News

“Sımsıkı dokunarak yazılmış. Benim için haftanın kitabı.”

— San Francisco Book Review

“Alt dünyalara ait göz kamaştıran bir rüya, dayanılmaz bir güzellik… Kırılmışlara, hiç olmamışlara, kaybolmuş, ama birinin -herhangi birinin- gelip onları bulmasını bekleyenlerebir ağıt.”

— Dennis Lehane, The New York Times Book Review

“Hikâyenin konusu çok sürükleyici ve insan bir an önce neler olacağını öğrenmek için sabırsızlanıyor.”

— Missourian — Entertainment Weekly

“Fırtınalı ve vahşi bir ilk roman… Sürekli şaşırtan ve etkileyici bir dil (kullanımı).”

— San Antonio Express-News

“Galveston, tekinsiz ve akıldan çıkmayan, çok güzel dile dökülmüş, harap bir çevrede geçmişlerinden kurtulmaya çalışan karakterlerin tasvirlerini de içine katan sıradışı bir polisiye.”

— Kem Nunn, Tijuana Straits’in yazarı

“Galveston, acı gerçeklerle dolu kendinden emin bir ilk ro- man. Kara romanı bir adım ileri götürüyor.”

— Chuck Hogan, Devils in Exile ve Prince of Thieves’in yazarı

295726d7 74c3 491e a9da 477e4c0d7f6b 300x89 SAKLAN KAÇ VUR

Nic Pizzolatto Hakkında
Nic Pizzolatto, New Orleans’da doğdu ve Louisiana’da, Meksika Körfezi’nin kıyısında büyüdü. HBO’nun True Detective adlı dizisinin yaratıcısı, yazarı ve yapımcısıdır. Öyküleri, The Atlantic, Oxford American, Ploughshares, The Missouri Review, The Best American Mystery Stories başta olmak üzere birçok yayında yer almıştır. Hikâyelerini topladığı Between Here and the Yellow Sea, Ulusal Dergi Ödülleri (National Magazine Award)’nde finale kalmıştır. Eşi ve kızıyla Indiana’da yaşamaktadır. SAKLAN KAÇ VUR, kendisinin ilk romanıdır.