Sekerse Tehlike 2009 yılında Evren Güner ve Yasin Parlak tarafından Kadıköy’de kuruldu.

Evren Güner’in söz ve bestelerini düşlediği parçaları kaydetmeye başladılar ve diğer Kadıköylü arkadaşlarının gruba katılımıyla renkleri belli olmaya başladı.

2.5 sene gibi bir zaman zarfında 7 şarkı kaydettiler ve Özer Özsarı imzalı ilk kliplerini ‘Noluyo’ isimli parçalarına çektiler.

st7 300x199 SEKERSE TEHLİKE

2012′nin sonlarında bu klibin internette yayınlanmasıyla birlikte, stüdyonun steril ve korunaklı ortamında didiştikleri diğer şarkılarıyla görücüye çıktılar. Herhangi bir plak şirketinin güdümüne girme çekincesi grubu ‘albüm’ yapma fikrine genel olarak uzak tuttu ve parçalarını kendi internet sitelerinden yayınlamaya başladılar.

JollyJoker Balans, KadıköySahne, GhettoİStanbulda ve bazı festivallerde boy gösterdiler.

Protest duruşları, şarkı sözleri ve pek denenmemiş tarzları ile dikkat çektiler.

Grubun tarzı Facebook sayfasında ‘gelişine’ olarak belirtilmiş, Berk Sayan’ın hafifmuzik.org‘daki yazısında ‘iyi protest sözler içeren alternatif rock ve spoken-word birleşimi’ diye nitelendirilmiştir.

Konserlerinde kendilerini “Acaba nasıl oluyor da oluyor diye etrafı şaşkın bakışlarla süzen 6 adet köy tavuğu” diye tanımlarken, Nasıl Sekerse Tehlike? sorusuna şu cevabı veriyorlar :

Sadece dinleyerek değil eyleyerek. İnandığını teoriden pratiğe geçirerek, rahatsızlık duyduğunu değiştirmek için birlikte hareket ederek, farklıları ve ötekileri anlamaya çalışarak.

Kim Sekerse Tehlike sorusunun cevabı da :

Kadıköy’lü müzik grubu
-Yasin Parlak ( Vokal )
-Evren Güner ( Vokal & Ritim Gitar )
-Onur Yıldırım ( Klavye )
-Burak Cemal Küçükali ( Bas Gitar )
-Ulaş Şenyurt ( Solo Gitar )
-Gökhan İvgen ( Davul )

www.sekersetehlike.com