STRATEJİ PROTEİNİ253 buyuk Suplementleri Tanıyalım; Kazein...

Kazein oldukça yavaş kana karışır ve kaslara uzun süre amino asit yollayan bir süt proteinidir. Özellikle sabah kalktıktan hemen sonra ve akşam yatmadan hemen önce kullanılması kasların ihtiyacı olan amino asitleri en uyun şekilde hücrelere taşıyıp, katabolik etki yaratmadan, 6-7 saat boyunca kas ve doku tamirini sürdürmeyi sağlar.

 KALSİYUM KAZEİNAT

Gece anti kataboliği olarak adlandırılan bu protein tozu, geciktirilmiş amino asit salımı ile stratejik olarak oldukça değerli bir destek gıda halini almıştır. Whey proteini kadar anabolik etkiye sahip olmasa da zamanlama söz konusu olduğunda, vazgeçilemez. Kalsiyum kazeinat elde etmek için uygulanan yıkama ve kurutma gibi kimyasal işlemler kazein proteininin denatüre olmasına yol açar ki, kalitesini düşürür. Su ile karışmakta zorlansa da yemeklere eklendiğinde hoş bir kaşar peyniri kıvamı oluşturur.

MİSELLAR KAZEİN

Misellar kazein; kimyasallar eklemeden microfiltrasyon tekniği kıllanılarak laktoz, yağ ve wheyden arındırılarak elde edilir. İşleme tekniği sayesinde, bioaktif süt peptitlerinin daha yoğun ve kaliteli kalmasını sağlar. Bu sebepten dolayı, kalsiyum kazeinata göre biraz daha pahalıdır. Eğer bu protein tozunu kullanacaksanız analiz sertifikasına bakmalısınız. Eğer yapımcı bir sertifika gösteremiyorsa, kalsiyum kazeinat aldığınıza emin olabilirsiniz…

ETİKETLER: