5 yıl boyunca Kemal Aydoğan yönetiminde kapalı gişe sahnelenen Testosteron oyunundan uyarlanan “Erkek Tarafı 22 Kasım’da tüm Türkiye’de vizyona girmeye hazırlanıyor. İlksen Başarır’ın yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerinde Mert Fırat, Emre Karayel, Timur Acar, Onur Ünsal, Metin Coşkun, Tuna Kırlı ve ekibe yeni katılan Cihan Ercan yer alıyor. Polonyalı yazar Andrzej Saramonowicz tarafından kaleme alınan şaşırtıcı ve eğlenceli tiyatro oyunu Testosteron’un adaptasyonu İlksen Başarır, Mert Fırat ve Kemal Aydoğan tarafından gerçekleştirildi.

İptal edilen düğün sonrası bir restoranda oturan yedi adamın bazen komik, bazen hüzünlü ve çoğu zaman eğlenceli erkeklik hikayelerinin samimi bir dille anlatıldığı Erkek Tarafı, dikkat çeken oyuncu kadrosuyla şimdiden Testosteron oyununun hayranları tarafından takibe alındı. Film yedi erkeğin cinselliğe, kadına ve doğaya erkekçe bakışlarına odaklanırken bu bakışın trajikomik hallerini ortaya koyuyor. Bunu yaparken de kadınların erkeklerin dünyasındaki önemini ve erkek egemen dünyanın çarpıklıklarını gözler önüne seriyor.

Mars Entertainment Group ve Kutu Film ortak yapımı olan ve aynı zamanda BKM ve 1000 Volt işbirliğiyle gerçekleştirilen Erkek Tarafı müzikleriyle de çok dikkat çekiyor. Özgün müziklerini Taner Yücel ile Gevende grubundan tanıdığımız Ahmet Kenan Bilgiç ve Okan Kaya’nın beraber yaptığı filmde ayrıca Ümit Besen’in efsane şarkısı Nikah Masası da farklı bir versiyonuyla izleyicilerin karşısına çıkacak.

Erkek Tarafı filminin vizyon afişi de geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Tüm oyuncu kadrosunun yer aldığı afiş Emre Erdem tarafından tasarlandı.

erkek tarafi afis1 209x300 TESTOSTERON OYUNUNDAN UYARLANAN “ERKEK TARAFI” 22 KASIM’DA SİNEMALARDA!SİNOPSİS

Aşkı mantık mı, duygular mı, yoksa biyoloji mi yönetir?

Her şey nikah salonunda evlenmek üzere olan gelinin salondaki konuklardan biriyle öpüşmesiyle başlar. Nikah salonu savaş alanına döner, kimin kime vurduğu belli değildir. Ortalık yatışınca kavganın tarafları olan farklı mesleklere ve karakterlere sahip 7 adam (Mert FıratEmre KarayelTimur AcarOnur ÜnsalMetin CoşkunTuna Kırlı ve Cihan Ercan) ünlü bir pop şarkıcısı olan gelinin neden kendi halinde bir bilim adamıyla olan ilişkisini nikah salonunda bitirmeye çalıştığını tartışır. Gece boyunca tek ortak noktaları olan “kadınlar” üzerinden konuşurlar. Kadınlarla olan komik hikayelerini anlattıkça zaafları ve zayıflıkları teker teker ortaya saçılır.

 

KÜNYE

Yönetmen: İlksen Başarır

Oyuncular:

Mert Fırat (Tankut)

Emre Karayel (Kamber)

Timur Acar (Aliş)

Onur Ünsal (Korcan)

Metin Coşkun (Adem)

Tuna Kırlı (Volkan)

Cihan Ercan (Seçkin)

Görüntü Yönetmeni: Hayk Kirakosyan

Sanat Yönetmeni: Baran Uğurlu

Senaryo:   Kemal Aydoğan, İlksen Başarır ve  Mert Fırat

(Andrzej Saramonowicz’in “Testosteron” adlı oyunundan uyarlanmıştır.)

Müzik: Ahmet Kenan Bilgiç, Okan Kaya, Taner Yücel

Kurgu: Ömer Özyılmazel

Yapım şirketi: Mars Entertainment Group ve Kutu Film

Yapımcılar: Muzaffer Yıldırım, Sevil Demirci, Seyhan Kaya, Hazal Dut

Tür:  Komedi

www.erkektarafi.com
www.twitter.com/ErkekTaraficom

www.facebook.com/erkektarafi
www.instagram.com/erkektarafi