The Wolverine Teaser Poster 150x150 The WolverineHugh Jackman ve Will Yun Lee’nin başrolünde yer aldığı, yeni ‘The Wolverine’ 2013’te hayranlarının karşısına çıkıyor.

Hugh Jackman   The X-Men Origins: Wolverine’in çekildiği yıl (2009)“Teen Choice Awards” töreninde  macera filmleri kategorisinde “En İyi Aktör” seçildiğinde ödülünü (sörf tahtası!) alırken “Belki Wolverine Japonya’ya giderken böyle birşey kullanır” diyerek hayranlarına The Wolverine’den ufak bir ip ucu vermişti.

26 Temmuz 2013′de gösterime girecek “The Wolverine” filminin 3D olacağı da yabancı basına yansıdı. Devam filmi The Wolverine 1982′de dört bölüm halinde yayınlanan Chris Claremont ve Frank Miller’ın yazıp çizdiği macerasını konu alıyor.

Wolverine gerçek aşkı Mariko Yashida’yı bulmak için Japonya’ya gider. Ülkeye ulaştığında Mariko’nun soğuk kapli bir iş adamıyla evlendiğini öğrenir. Burada samuray çeliği, adamantium alaşımlı pençe ile birleşecek ve Logan, kendisini ömür boyu değiştirecek efsanevi bir dövüşte geçmişinden gelen gizemli bir kişi ile karşı karşıya gelecektir.

the wolverine movie Tao Okamoto as Mariko Yashida 300x248 The Wolverine

Silver Samurai

Will Yun Lee’nin canlandırdığı Silver Samurai Japon bir suç örgütü olan Yashida Klanı’nın lideri Shingen Harada’nın mutant oğludur.the wolverine movie Will Yun Lee as Kenuichio Harada aka Silver Samurai 300x206 The Wolverine

Babası tarafından reddedilen Kenuichio bu klanda asla kendine bir yer edinemez. Çok genç yaşta eski Japon savaşçıları olan samurayların dövüş tekniklerini ve “bushido” adlı onur kodlarını öğrenmeye başlar. Bu konudaki eğitimini tamamladıktan sonra modern bir samuray olarak çalışmaya başlar.

Silver Samurai olarak tanınan Kenuichio bir süre Mandrill’in emrinde çalıştıktan sonra Viper için çalışmaya başladı. Viper’ın kişisel koruması ve güvenlik şefi oldu. Viper sayesinde Amerika’daki yeraltı örgütlerinde sağlam bağlantılara sahip oldu.the wolverine movie Svetlana Khodchenkova as Viper 300x189 The Wolverine
Yashida Klanı’nın başına üvey kardeşi Mariko Yashida geçince Kenuicho’nun geçmişte yapmış olduğu cezaların affedilmesini sağladı ve kendi varisi olarak gösterdi. Mariko’nun ölümünün ardından Yashida Klanı’nın liderliğini üstlendi ve burada kalmaya başladı.

1fullwolv037covcolzs8 The Wolverine