vans Vans, Metallica tasarımı özel ayakkabıları sunar....Mart ayında Mağazalarda olacak olan özel tasarım modeller, her bir grup üyesinin kişisel tarzını yansıtıyor…

WEB: 1981 yılında davulcu Larc Ulrich e gitarist/vokalist James Hetfield tarafından kurulan Metallica (www.metallica.com), tarihin en etkileyici ve başarılı rock gruplarından biri olarak adını tarihe yazdırdı. Dünya çapında 110 milyon albüm satan ve milyonlarca fan’a sahip olan grup bu sezon Vans ile girdiği işbiiliğinde hayat tarzlarını yansıtan modelleri yeniden yorumluyor.

Her ayakkabı için Kirk, James, Robert ve Lars’ın bu modellere olan tutkusunu ve kendi favori Vans kaykaycısını anlatan bir video da yayınlanacak. İlk video Robert’ın Vans kaykay takımı üyesi Tony Trujillo ile oluşturduğu ‘Trujillo Trio’ ile ilgili olacak. vans.com/metallica ya da metallica.com adreslerinden bu videoları takip edebilirsiniz.

James Hetfield – Favori SK8 Hi modelini Metallica’laştırarak SK8-Hi Deconstruct modelini ortaya çıkaran James, favori rengini kullanarak bu modelin bağcık deliklerini kalınlaştırdı. Ayrıca buraya kendi yaptığı kafatası ve kemik ilustrasyonlarını ekledi.

Lars Ulrich – Kendi orijinal klasik modeli olan Era Laceless’in üst yüzey malzemesini geliştiren Lars, davulunun üzerindeki baskıyı bu ayakkabıya ekledi. İç tabandaki Dirty Donny karekterini de görünmeyen bir detay olarak kullandı.

Kirk Hammett – Surf ve doğaya dönüşü vurgulayan Kirk, kenevir kullandığı tamamen doğa dostu kumaş ile Slip-On modelinin üzerini kapladı. Kirk, Dirty Donny’nin tasarladığı Ouija gitarından esinlenerek ayakkabısının iç tabanında penasına gönderme yapıyor.

Robert Trujillo – Robert, Kaliforniya Venise Beach’te Vans’lerini çıkarmadığı günlere geri dönerek Aztek takvimini ayakkabısına desen olarak seçti. Gitarlarından birinin üzerinde de kullanılan ve eşi Chloe’nin tasarladığı bu grafik, Robert’ in  favori modeli olan Escuela’nin yan taraflarına mavi bir fon üzerine çalışıldı.

Vans x Müzik

Vans, müziği hem müzisyenlerle yaptığı ürün işbirlikleri ile, hem de her yaz 500 milyon civarı fan’a ev sahipliği yapan Vans Warped Tour ya da Avrupa çapında gerçekleştirilen Off The Wall Music Night gibi yenilikçi organizasyonlarla desteklemektedir. Brooklyn’de bulunan kültür merkezi House of Vans ise her yıl Band of Horses, Public Enemy ve Turbonegro gibi gruplara ev sahipliği yapmaktadır. Iron Maiden, Metallica, The Descendants, Kiss, Social Distortion, No Doubt, The Dropkick Murphy’s, Slayer ve Millencolin gibi tanınmış gruplar Vans “Off The Wall” yaşam tarzını öne çıkaran unutulmaz ürünlere imza atmışlardır.

Vans ile ilgili daha fazla bilgi için www.vans.com/music adresini ziyaret edebilirsiniz..