viber 250x250 Viber Masaüstü Versiyonu İncelemesiYurtdışı ile sık sık görüşenlerin vazgeçilmez uygulaması Viber, işi biraz daha büyüterek masaüstü versiyona geçiş yaptı. Akıllı telefonlarda Viber’ı keşfetmeden önce neredeyse her ay 1,000 TL ye vaan rakamlarda cep telefonu faturası ödüyordum. Viber sonrası bu fatura 35 TL.ye düşmüş durumda, bunun üstüne kullandığım 500 Dakikalık pakette ise her ay en az 250 dakika fazlalık kalıyor.

Herneyse Viber masaüstü uygulamasında bahsedelim biraz, çok küçük bir exe dosyası ile bilgisayarınıza kurabildiğiniz Viber, kurulum aşamasında cep telefonu versiyonu kullanıp kullanmadığınızı soruyor. Eğer kullanıyorsanız cep telefonunuza 4 haneli bir kod geliyor ve bu kod ile cep telefonunuzdaki tün Viber kişileri otomatik olarak bilgisayarınızın ekranında beliriyor. Viber kişileriniz ile direk olarak yazışabiliyor ve konuşabiliyorsunuz. Gelen aramalara bilgisayarınızdan cevap verebiliyorsunuz.

viber desktop transfer 300x180 Viber Masaüstü Versiyonu İncelemesi

Bir çağrı geldiğinde Telefonunuzda ayarlı olan zil sesi ve bilgisayarınızdan ise standart viber zil sesi aynı anda çalmaya başlıyor. masaüstüne geçen Viber uygulamasının çok iyi düşünülmüş özelliklerinden birisi bilgisayarınız üzerinden konuşurken, masa başından kalkmanız gerekirse ekran üzerinde beliren “Transfer Call” seçeneğini tıklayarak bilgisayardaki görüşmeyi direk olarak cep telefonunuza aktarabiliyor ve cep telefonu zerinden konuşmaya devam edebiliyorsunuz.

Bunun dışında uygulamanın tabi ki bazı olumsuz özellikleri yada henüz çözülememiş sorunları da var. Mesela arkaplandan gelen gürültünün konuştuğunuz kişinin sesinden daha yüksek olması. Konuşurken acaba kulaklığı bıraksam da arkaplandaki gürültü gibi mi davransam diye düşünüyor insan. Tabi tamamen ücretsiz bir uygulama ile tamamen ücretsiz görüşme yapıyorsunuz bunun gibi ufak tefek sorunlar olabilir diye de yorumlayabiliriz. Bunun dışında bir diğer çözülmesi gereken sorun ise Viber Masaüstü versiyonunuz açık ise size gelen yazılı iletileri sadece bilgisayarınızda bildirim olarak alıyorsunuz.Telefonunuzdan sadece bildirim sesi geliyor fakat iletinin kimden geldiğini göremiyorsunuz. Buna ek olarak bilgisayarınızda beliren ileti uyarısı iletiyi okusanız da, cevapta yazsanız bir türlü kaybolmuyor. Bu ileti uyarısını kaybedebilmek için iletiyi kimden aldıydanız o kişinin konuşma geçmişini silmeniz gerekiyor. Konuşma kayıtlarını saklayan biri iseniz yada bu iletiyi gönderen kişi sevgiliniz ise ya o 1 uyarı orada kalacak yada sevgilinizin yazdıklarını sileceksiniz. İşte bu kötü bir durum…

Viber desktop teaser 001 Viber Masaüstü Versiyonu İncelemesi

Tabi bu gibi ufak tefek sorunlar iletişim masraflarımızı neredeyse sıfıra düşüren bir program için büyük sorunlar değil fakat giderilmesi gereken ufak tefek makyaj sorunları. Ne olursa olsun buradan Viber yazılımcılarına teşekkürü borç biliriz. icon smile Viber Masaüstü Versiyonu İncelemesi

İnceleme Detayı

Şiddetle Tavsiye / 92%
Genel Puan Toplamı / 92%