Yeniden Merhaba Rock severler,

Bu yazımda konuğumu; ZZ TOP ! Yaşayan efsanelerden biri ‘ZZ TOP’ La Futura albümüyle yeniden bizlerle buluşmuştu. Beraber bu albümü inceleyelim.

Öncelikle bilmeyenler için ZZ TOP;

1969’da Teksas’ta kurulmuş bir müzik grubu. Billy Gibbons, Dusty Hill ve Frank Beard tüm karizmalarıyla bu efsaneyi ilk günlerinden itibaren sürdürüyorlar. Bazı müzisyenler rock yaptıklarını söyleseler bile  benim için bu yaşlı kurtlar direkt ‘Blues Rock’ yapıyorlar. Hala sakallarından ve gözlüklerinden etkilenip ben de bu amcalara benzeyeceğim diyen kişilerimiz mevcut.

ZZ TOP – Eliminator çalışmasıyla 1996 yılında sadece ABD’de on milyon satış rakamına ulaşmıştır. 2004’de Rock and Roll Hall of Fame’e kabul edilmiştir. Fazlasıyla hayır konserlerine çıkıp performans sergilemişlerdir.

Bu küçük bilgiden sonra (bilmeyenler kendileri merak edip araştırır diye düşünerek) La Futura albümlerine dönelim.

Bu albüm new wave, punk esintilerinden uzak, kendilerine daha yakın olan bir blues rock albümü. Billy Gibbons albümle ilgili açıklamasında, yeni çalışmalarıyla ilgili uzun uzun düşündüklerini ve çağdaş teknolojiyi kullanarak ilk zamanlarına geri dönme kararı aldıklarını belirtiyor.

Bana sorarsanız analog sound tercihim. La futura albümleri o kadar fazla dijital dinamiklerle dolmuş ki, eski tadı vermiyor. Şarkılar mükemmel ancak akustik bir kayıt bu derece fazla compress edilip şişirilemez.Daha analog, daha naturel bir sound duymayı isterdim. Bu asla kötü demek değil ! ZZ TOP mükemmel bir albümle geri dönmüş. Benim kızgınlığım miks mühendislerine icon smile ZZ TOP   La Futura Yoksa bu yaşlı kurtlar albümde It’s Too Easy Mañana çalışmalarıyla beni kendilerine yeniden hayran bırakmıştır. Özellikle Billy Gibbons muhteşem vokali ve gitar performansıyla takdire şayan. O halde dinleyelim ve en kısa sürede yeniden görüşelim.